Dzień Dobrych Uczynków – jak pomagać online grafika dekoracyjna przedstawiająca kobietę i psa do artykułu

W tym artykule zbieramy dla Was inspiracje i przykłady na to, jak pomagać online. Fundacja Ekologiczna ARKA od lat promuje Dzień Dobrych Uczynków, który co roku przypada na 19 maja. To zatem doskonała okazja, by zrobić coś dobrego – dla siebie i dla innych! 🙂 Róbmy razem dobro w sieci!

Jak pomagać online?

Po pierwsze, spieszymy z dobrą wiadomością: pomysłów na pomaganie jest bardzo dużo! W każdym miesiącu przybywa nowych inicjatyw i projektów opartych na wolontariacie.

Po drugie, nasz blog wskaże wam, jak pomagać online – nawet, gdy macie jedynie kilka minut wolnego czasu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli lubicie mieć wybór i chcecie poznać różnorodne sposoby na to, jak pomagać online, zajrzyjcie do:

  1. bazy projektów na naszym blogu – to jedyna taka kompleksowa, na bieżąco aktualizowana baza istniejących projektów związanych z e-wolontariatem w Polskim internecie! Co ważne, przedstawiamy Wam tam krótkie wizytówki projektów różnych organizacji z całego świata – wystarczy wejść na stronę projektu czy napisać maila bezpośrednio do danego organizatora, by dowiedzieć się o rekrutacji i możliwości włączenia się w działania. 🙂
  2. portalu TuDu.org.pl – od niedawna ma ona aż dwie ścieżki umożliwiające pomaganie online według Waszych możliwości i preferencji! Po pierwsze, możecie niemal błyskawicznie, po rejestracji/logowaniu, włączyć się w jednorazowe, krótkie zadania online. Po drugie, od kwietnia stworzyliśmy dla organizacji i wolontariuszy także tablicę ogłoszeń do długofalowej współpracy! Jeśli lubisz angażować się na dłużej i wspierać długofalowo jedną, wybraną organizację – to miejsce jest dla Ciebie.
  3. artykułu z zestawieniem linków, jak i gdzie pomagać online na rzecz Ukrainy.

Jak rzetelnie pomagać online?

Od wielu lat dbamy o to, by pomaganie online, a także wolontariat stacjonarny były rozwijającą, satysfakcjonującą i partnerską współpracą. Prowadzimy szkolenia, webinaria, programy mentoringowe dla organizacji. Ponadto, sami – jako Fundacja Dobra Sieć – co roku angażujemy kilkudziesięciu wspaniałych wolontariuszy i e-wolontariuszy w nasze społeczne działania.

Dziś, przy okazji Dnia Dobrych Uczynków, zachęcamy wszystkie organizacje, grupy i instytucje do poznania 10 zasad współpracy e-wolontariackiej. W naszym zespole opracowaliśmy 10 złotych zasad współpracy e-wolontariackiej, która może być dla Was inspiracją i drogowskazem, na co warto zwrócić uwagę przy organizacji wolontariatu. Częstujcie się! 🙂