Zaprojektowanie logotypu

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w e-wolontariacie jest dobry tytuł i opis zadania. Z e-wolontariuszami nie spotkasz się osobiście, dlatego wszystkie informacje, które są niezbędne do wykonania zadania, musisz opisać w jego treści.

Tytuł zadania

Powinien jasno informować, czego dotyczy zadanie, np.:

  • Zaprojektowanie logotypu dla Fundacji XYZ.

Cel:

Zmotywuj wolontariusza do działania, pokazując mu sens jego pracy! Opowiedz: dlaczego zamieszczasz na TuDu to zadanie? Czemu ono posłuży? W jaki sposób wykorzystasz rezultaty pracy wolontariusza?

Zakres obowiązków:

Wypisz w punktach, jakie działania wolontariusz powinien podjąć, żeby rozwiązać zadanie, o co konkretnie prosisz wolontariusza i jaki ma być rezultat jego pracy. Podaj wszystkie informacje i materiały, które są niezbędne do wykonania zadania, lub które mogą znacznie ułatwić wolontariuszowi pracę.

Aby wolontariusz mógł przygotować dobry logotyp, musi wiedzieć:

  • Czy posiadacie wzór logotypu, z którego już korzystaliście? Jeśli tak, załącz plik z logotypem (najlepiej w pliku wektorowym).
  • Co powinno się znaleźć na logotypie? Np. nazwa organizacji lub skrót nazwy? A może jakiś motyw graficzny?
  • Jakie logotypy wam się podobają?
  • Jakie kolory i układ preferujecie?
  • W jakim formacie logotyp powinien zostać przygotowany? (.PNG, .JPG, .PDF, inny) – jeśli nie wiesz, jaki format będzie najlepszy – poproś e-wolontariuszy o radę 🙂

Forma rozwiązania:

Opisz, w jakiej formie wolontariusz powinien przesłać rozwiązanie. Np.:

  • Gotowy logotyp zamieść w komentarzu (użyj opcji „Dodaj rozwiązanie).
  • lub (jeśli plik jest zbyt duży) – wklej na TuDu link do zewnętrznego serwera, z którego można pobrać plik.

Pamiętaj o prawach autorskich!

Wszystkie materiały publikowane na TuDu.org.pl objęte są licencją Creative Commons Uznanie Autorstwa. Kiedy Twoja organizacja będzie korzystała z jakiegoś materiału stworzonego przez e-wolontariusza, pamiętaj, aby informować, kto jest jego autorem/autorką, podając jego/jej imię i nazwisko.

Porada:

Przygotowanie prac graficznych może być czasochłonnym zadaniem, więc zanim poprosisz e-wolontariuszy o przesyłanie projektów, możesz ich poprosić, aby na stronę zadania wkleili linki do próbek swojej pracy (np. do portfolio). Dzięki nim będziesz mógł/mogła ocenić, czy styl ich pracy jest tym, czego szukasz. Poinformuj wolontariuszy, że dzięki tym próbkom wybierzesz osobę do współpracy.

Instrukcja obsługi TuDu

Tu znajdziesz „Instrukcję obsługi dla Organizacji”, wyjaśniającą, jak krok po kroku korzystać z TuDu: https://tudu.org.pl/page/pomoc

Powodzenia!

Leave a Comment

Your email address will not be published.